Boys Basketball

Varsity Coach: Abbas Ahktar

email: aakhtar@lodiusd.net

JV Coach: Enrique Flores

9th grade Coach: Nick Gonzalez

 

Boys Basketball Practice

Monday through Friday
3-5 Freshman 
7-9 JV
5-7 Varsity
Saturdays 10-12 

McNair Boys Basketball

2018/2019

November

19        (Monday)            Burbank (Foundation Game)       8:00

29        (Thursday)          Riverbank Tournament                TBA (V/JV)

30        (Friday)               Riverbank Tournament                TBA (V/JV)

 

December

1          (Friday)               Riverbank Tournament            TBA (V/JV)

3          (Monday)             Venture Academy                    4:00/7:00 (JV/V)

4         (Tuesday)             Orestimba                                4:00/5:30/7:00

6-8       (Thursday-Saturday)   Galt Tournament               TBA (V/JV)

6-8       (Thursday-Saturday)   Edison Tournament           TBA  (9th)                     

12        (Wednesday)               @  East Union           4:00/5:30/7:00           

14        (Friday)                        @ Galt                              TBA (V/JV)

19        (Wednesday)                Will C. Wood               4:00/5:30/7:00         

21        (Friday)                         @ Oakdale                  3:00/4:30/6:00                  

29        (Saturday)                     @ Sierra                      2:00 (Varsity)

 

January

4          (Friday)                         @ Gregori                 4:00/5:30/7:00          

7         (Monday)                        @ Bear Creek           4:00/5:30/7:00                          

9          (Wednesday)                 @ Franklin                4:00/5:30/7:00                           

11        (Friday)                          @ Chavez                4:00/5:30/7:00                        

16        (Wednesday)                   Edison                     4:00/5:30/7:00                                   

18        (Friday)                          @ Stagg                     4:00/5:30/7:00                           

23        (Wednesday)                  Bear Creek                 4:00/5:30/7:00                     

25        (Friday)                           Franklin                     4:00/5:30/7:00                                 

30        (Wednesday)                   Chavez                     4:00/5:30/7:00

                                              

February

1          (Friday)                            @ Edison                 4:00/5:30/7:00                             

6          (Wednesday)                     Stagg                      4:00/5:30/7:00